Відділ продажів:

044-227-34-98, 097-525-45-63

Техпідтримка:

093-925-53-57, 098-835-99-68

  • Головна
  • Домовик облік споживання води і тепла: рішення від ТОВ “Зліт-Україна”

Домовик облік споживання води і тепла: рішення від ТОВ “Зліт-Україна”

Для вимірювання кількості теплової енергії необходімоустановіть теплосчетчик – комплектний прилад, що включає Теплообчислювач, витратоміри і датчики температури. А якщо теплове навантаження перевищує 0,5 Гкал / год, необхідно додати ще й датчики тиску.

У 2010 р “Зліт-Україна” пропонує чотири моделі теплолічильників:

ТСР-033 – для абонента за мінімальними цінами; ТСР-034 – мінімум для роботи в диспетчерській системі;

ТСР-026М – універсальне рішення для абонента; ТСР-024М – для складних схем теплопостачання.

Щоб розібратися, для чого стільки різних моделей, проаналізуємо основні вимоги до теплосчетчику: точність вимірювань; захист від фальсифікацій; надійність в роботі і мінімальне обслуговування; зручність монтажу і налаштування на об’єкті, а також робота в нештатних ситуаціях і робота в складі диспетчерських систем.

Якщо порівняти теплолічильники різних виробників, можна помітити, що датчики температури і тиску скрізь приблизно однакові, а основні відмінності в витратомірах і теплообчислювача.

Точне вимірювання витрати потребує вирішення кількох проблем, починаючи з вибору місця для установки.

Для багатьох витрати мерів потрібні довгі прямолінійні ділянки, не завжди наявні на об’єкті. Витрата, на відміну від температури, може змінюватися різко, майже стрибкоподібно, тому вимірювання потрібно проводити щомиті або ще частіше. Діапазон швидкостей потоку починається практично з нуля, а при малих витратах неможливо забезпечити необхідну точність. Механічні витратоміри вимагають додаткової установки фільтрів, які при експлуатації необхідно періодично чистити.

Електромагнітні витратоміри “Зліт ЕР” не вимагають довгих прямолінійних ділянок, вимірюють витрата постійно і в широкому діапазоні швидкостей потоку, що не требу ют установки фільтрів. Лита конструкція проточної частини забезпечує стабільно високу якість приладів, зводячи до мінімуму вплив людського фактора при складанні.

І при монтажі сталева конструкція з футеровкою фторопластом поступається литий пластмасовою: по-перше, більш еластична пластмасова конструкція краще герметизується, а по-друге, відсутня небезпека пошкодити футеровку.

Найбільші відмінності між теплолічильниками – в функціональних можливостях Теплообчислювач. Теплолічильник отримує інформацію з датчиків, обчислює кількість спожитої теплової енергії та масу теплоносія і накопичує дані в архівах. Дамо коротку характеристику виконань Теплообчислювач.

ТСРВ-033 – недороге виконання, призначене для обліку в одній теплосистеми без вимірювання тиску. Живлення приладу – від вбудованої батареї з ресурсом не менше чотирьох років.

ТСРВ-034 – виконання, дуже схоже на ТСРВ-033. Єдиною відмінністю є те, що харчування – від зовнішньої мережі, тому забезпечується робота в складі диспетчерських систем з постійною передачею даних. А при відключенні електроживлення вбудований акумулятор забезпечить роботу обчислювача протягом 330 ч.

ТСРВ-026М – новинка 2010 г. Для однієї теплосистеми забезпечується максимально гнучка і зручна конфігурація, що включає і датчики тиску. Можлива робота в опалювальному і міжопалювальний сезонах в рамках однієї облікової системи з єдиним архівом. Програма для комп’ютера “Конфігуратор бази” дозволяє швидко і просто налаштувати Теплообчислювач.

ТСРВ-024М – найбільш гнучко конфігурується Теплообчислювач. Підтримується до трьох незалежних теплосистем, в кожній з яких до чотирьох трубопроводів, всього до дев’яти трубопроводів. Реалізовано всі ступені захисту від несанкціонованих змін, можна поставити більшу кількість позаштатних ситуацій, швидка і зручна настройка теплообчислювача. Конструкція приладу має відокремлюємий монтажний відсік, тому при відправці теплообчислювача в метрологічну повірку не потрібно від’єднувати входять кабелі, весь монтажний відсік залишається на об’єкті.

Труднощі з налаштуванням теплообчислювача на місці установки цілком об’єктивні. У нашій країні застосовується велика кількість різноманітних схем гарячого водопостачання та опалення: тупикові і з циркуляцією, закриті і відкриті, залежні і незалежні, двох-, трьох- і Чотирьохтрубна. Але фактично на кожному вузлі обліку необхідно мати дві різні схеми, тому що після закінчення опалювального сезону схема може змінюватися. Наприклад, подача перекривається, а гаряча вода подається по обратке. Все Теплорахувальники “Зліт ТСРВ” підтримують гнучку програмну настройку конфігурації вимірювальної схеми, введення і перегляд всіх необхідних параметрів для розрахунку. При початковій настройці можна задати

умови, при яких Теплообчислювач автоматично буде використовувати літній режим розрахунку тепла, наприклад в залежності від напрямку потоку в зворотному трубопроводі.

Важливою характеристикою теплообчислювача є захист облікових даних від несанкціонованих змін. Теплорахувальники ЗАТ “Зліт” мають багаторівневий захист: пломба госповерітеля, що забороняє зміну калібрувальних коефіцієнтів; пломба теплопостачальної організації, забороняюча зміна експлуатаційних параметрів (бази даних); контрольна сума, яка закриває всі введені параметри і не- стирається електронний журнал дій користувача. Ще однією важливою характеристикою Теплообчислювач є обробка позаштатних ситуацій. До таких належать перерви в електроживленні, виходи вимірюваних або обчислюваних параметрів за встановлені межі, відсутність зв’язку з вимірювальними приладами. Для різних нештатних ситуацій необхідно ставити реакції теплообчислювача: перехід на договірні навантаження по теплу, або підстановку договірних значень вимірюваного параметра, або припинення обліку з підрахунком сумарного часу нештатної ситуації.

Теплорахувальники ТСРВ-033 і ТСРВ – 34 дозволяють задати аналіз і обробку для п’яти різних нештатних ситуацій, а ТСРВ-024М і ТСРВ-026М – для 31.

Для розрахунків з водоканалом необхідно встановити витратомір на водопровідному вводі для обліку надходження води і для обліку стоків додати обсяг споживання по гарячій воді. Мож на побудувати дві незалежні мережі збору даних: окремо по холодній воді і окремо по теплоспоживання, але зручніше за все вирішувати цю задачу за допомогою єдиної диспетчерської системи. Якщо в Теплообчислювач додатково завести сигнал від витратоміра по холодній воді, а потім підключити Теплообчислювач до диспетчерської системи, то можна в одному місці зібрати всю інформацію для розрахунків по водо- і теплопостачання. Зібраною інформацією можуть користуватися як постачальники, так і споживачі послуг.

Для об’єднання приладів в мережу можна застосувати адаптери зв’язку “Зліт АС”: АССВ-030 – для роботи через канали стільникового зв’язку в режимі пакетної передачі даних GPRS або АСЕвіт-040 – для передачі даних по кабелю мережі Ethernet.

Адаптери зв’язку самі опитують підключені до них прилади і передають дані на Інтернет-сервер в програму “Зліт СП”. А за допомогою інформаційно-вимірювальної системи “Зліт ІВС”, включеної до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, здійснюється передача комерційної інформації.

Подібна диспетчерська система дозволяє вирішити два основні завдання: своєчасність і достовірність відомостей про водо- і теплоспоживанні.

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо Вам рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад 093 000 00 00