Відділ продажів:

044-227-34-98, 097-525-45-63

Техпідтримка:

093-925-53-57, 098-835-99-68

  • Головна
  • Теплолічильник ТСРВ-024 як оптимальний інструмент для теплообліку … або шлях від повірки до повірки (частина 4)

Теплолічильник ТСРВ-024 як оптимальний інструмент для теплообліку … або шлях від повірки до повірки (частина 4)

Залишилося розглянути завершення ланцюжка до здачі об’єкта і відповісти на питання: cложен він в проектуванні, при узгодженні проектів і пуско-налагодження.

При проектуванні в ручному режимі та з незвички – ймовірно, але таке проектування і не потрібно: обчислювач підтриманий спеціалізованим програмним забезпеченням для РС «КБ ТСРВ-024» для автоматизованого створення проекту. Дане ПО дозволяє візуально налаштувати кожен параметр теплообчислювача і отримувати текстовий документ (формат MS Word), що описує настроювальну базу приладу. Сам прилад при проектуванні не потрібен. В результаті отриманий документ просто необхідно вставити в загальну документацію проекту вузла обліку.

Основне-це не забути зберегти проект, так як він стане в нагоді фахівця монтажної організації на об’єкті. За допомогою все того ж програмного забезпечення «КБ ТСРВ-024», встановленого на ноутбуці, настроювальна база буде безпомилково завантажена в прилад і автоматично перевірена. При цьому виключаються будь-які помилки при введенні в експлуатацію і істотно знижуються вимоги до кваліфікації наладчика. Досить просто відкрити файл з номером проекту і натиснути кнопку «запис».

Залишається тільки відзначити, що дана програма поширюється на безоплатній основі. Швидко впорається і наладчик без ноутбука, шаблони базових схем і макроси попередніх дозволяють налаштувати прилад майже так само швидко.

Монтаж і пуско-наладка проведена, попереду здача вузла обліку інспектору. Тут теж знадобилося б згадане вище ПО, але сподіваюся, це питання недалекого майбутнього.

А поки слід користуватися спеціальним меню «Перегляд баз», де скомпоновані всі параметри приладу, зазначені в узгодженої базі даних теплообчислювача.

Досить звірити номери і значення параметрів в текстовому документі і на екрані приладу. Процедура не займає багато часу і не вимагає складної навігації по меню приладу.

При успішному звіряння баз інспектор може зафіксувати контрольну суму приладу в протоколі. В цьому випадку, наступний контроль зводиться до перевірки лише одного рядка. Контрольна сума додатково передається при дистанційному зчитуванні архівних даних ВО «Зліт СП» і може служити ознакою штатної роботи теплообчислювача.

Як викладено вище, при комплексній розробці теплообчислювача ТСРВ-024 використаний ряд новаторських рішень, що дозволяють не тільки спростити процедуру розробки проектів і пуско-налагоджувальних робіт, але і поліпшити інформаційну безпеку системи.

І ось, нарешті, по теплосчетчику можна розраховуватися, настали робочі будні приладу. ТСРВ-024 супроводжується стандартним набором програмного забезпечення для PC, такого як «Зліт СП», «Монітор ТСРВ-024», підтриманий адаптером бездротового зв’язку АССВ-030, пристроєм перенесення даних АСДВ-020, адаптером принтера «Зліт АП».

Але якщо системи збору даних не знадобляться, то буде досить свідчень з індикатора приладу.

В цьому випадку слід одноразово вибрати необхідне меню і прилад зробить його основним ( «меню за замовчуванням») незалежно від перезавантажень по зникнення харчування.

Коли через чотири роки підійде час чергової перевірки, ця процедура пройде буденно. Оскільки гарантується цілісність як настроювальних баз приладу, так і комерційних даних, а спеціалізований режим роботи з окремим меню спрощує справу і оберігає від випадкових помилок.

В даній статті було розглянуто чотирирічний життєвий цикл теплообчислювача «Зліт ТСРВ» виконання ТСРВ-024: від заводу до чергової повірки. При розробці даного приладу застосовувався комплексний підхід, який передбачає вирішення всегоh кола завдань, що стоять перед сучасним теплообчислювача. І як показує досвід, це не тільки вимір і облік. Наскільки успішно дані завдання були вирішені, покаже час.

Замовте дзвінок!

Ми передзвонимо Вам рівно в:

Введіть номер телефону
Наприклад 093 000 00 00