Відділ продажів:
044-227-34-98, 097-525-45-63
Техпідтримка:
093-925-53-57, 098-835-99-68
І ось прилад у продавця. Що ж йому потрібно для ефективного продажу? Найголовніше – це впевненість, причому не тільки в якості та надійності обладнання, яке підтверджено лабораторними та експлуатаційними випробуваннями, але і в тому, що дане рішення отримає «благословення» у постачальників тепла. Щоб така впевненість була, при розробці теплообчислювача ТСРВ-024 розробники ЗАТ «Зліт» спиралися на вимоги і побажання провідних фахівців теплопостачальних організацій Санкт-Петербурга.
В основному ці питання стосувалися організації достовірного обліку споживання теплової енергії та інформаційної безпеки всього лічильника теплової енергії. При цьому було необхідно забезпечити повну прозорість роботи теплообчислювача.
Для реалізації даних вимог була розроблена багаторівнева модель програмного забезпечення теплообчислювача, в якій вищі функції не можуть модифікувати результати роботи попереднього рівня.
Також в теплообчислювача ТСРВ-024 чітко розділені функції вимірювання, контролю та обліку.
Щоб проілюструвати цю заяву все-таки доведеться трохи заглибитися в архітектуру приладу.
У ТСРВ-024 реалізовано до 3-х незалежних теплосистем (рівень теплосистем), кожна з яких може включати до 4-х трубопроводів (рівень трубопроводів). Третій рівень – рівень датчиків. Апаратно в приладі підтримується до 9-ти датчиків витрати, до 6-ти датчиків температури і тиску, а також, до 3-х релейних сигналів.
Релейні сигнали можуть використовуватися як сигнали контролю харчування витратомірів, аварійні сигнали від пожежної або охоронної сигналізації, а також як сигнали напрямку потоку від витратомірів для реалізації алгоритмів автоматичного переходу на опалювальний / міжопалювальний алгоритм обліку. Будь-датчик може бути включений в усі три теплосистеми одночасно, але логіка роботи однієї теплосистеми не спотворити його показання в інший.
На рівні трубопроводів контролюється працездатність датчикової апаратури: контроль харчування і три нештатні ситуації по датчику витрати, одна позаштатна ситуація для датчика температури і одна для датчика тиску; нештатні ситуації мають програмовані реакції.
На рівні теплосистеми контролюються вже логіка роботи теплосистеми в цілому, при виявленні нештатної ситуації на даному рівні не спотворюються дані, виміряні на рівні трубопроводів. Контроль зовнішнього живлення здійснюється на рівні теплообчислювача.
Сумарно, в кожній теплосистеми може бути задіяно до 32-х позаштатних ситуацій. При виникненні кри- тичних позаштатних ситуацій відбувається зупинка обліку по теплосистеми. Однак це не завжди зручно для комерційних розрахунків, тому (за погодженням між споживачем і постачальником) Теплообчислювач може автоматично переходити на договірні навантаження в аварійній теплосистеми.
Наявність трьох теплосистем в рамках одного приладу дозволяє реалізувати, як приклад, одне з таких рішень:
Система інформаційної безпеки ТСРВ-024 заслуговує окремого опису. Чим перераховувати її рівні, програмно-апаратний захист приладу легше розглянути на прикладі:
І тут-то зловмисник вирішив фальсифікувати дані. Як він зірве пломби і їх замінить, або де він просвердлить корпус для замикання / розмикання перемичок – це науці невідомо, та й в мою компетенцію це не входить, але ось що буде далі, розповісти варто. Припустимо, зловмисник увійшов в режим модифікації настроювальних параметрів – режим «СЕРВІС» (інакше він не зможе нічого змінити), тоді:
В результаті навіть повна ініціалізація теплообчислювача зі знищенням всіх архівів і налаштувань не дозволяє приховати сліди фальсифікації.
Таким чином, зараз можна впевнено говорити про те, що Теплообчислювач ТСРВ-024 реалізує вимоги теплопостачальних організацій по організації достовірного і безпечного обліку теплової енергії.